Protetyka i odbudowa

Stosujemy nowoczesne rozwiązania w zakresie protetyki takie jak rekonstrukcje zębów na włóknach szklanych czy protezy elastyczne. Pojedyncze brakujące zęby jak i większe braki z uzębieniu można zrekonstruować na wiele sposobów. Na wizycie, dentysta przedstawi wszystkie możliwe techniki rekonstrukcji, dopasowane do konkretnego przypadku występującego u Pacjenta.

Protezy elastyczne są wykonane ze specjalnego elastycznego tworzywa, które zapewnia odporność na złamanie i pęknięcia, nie wywołują reakcji alergicznych. Są alternatywą dla protez szkieletowych. Mają estetyczne klamry białe lub w kolorze dziąsła, nie są tak sztywne jak protezy szkieletowe, przez co są bardziej akceptowane przez pacjentów. W przypadku utraty naturalnego zęba, można dostawić do protezy sztuczny ząb.


Odbudowa zębów na włóknie szklanym

Jest to nowoczesna metoda pozwalająca odbudować pojedynczy, brakujący ząb, bazując na konstrukcji z włókna szklanego.

Metoda ta odznacza się niską inwazyjnością, nie ma potrzeby szlifowania sąsiadujących zębów przez dentystę (jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych mostów), zatem tkanki zębów na których opiera się konstrukcja są wcale, bądź to w minimalnym stopniu uszkadzane.

Dentysta wykonuje konstrukcję w oparciu o istniejące ubytki w zębach sąsiadujących, w ten sposób nie trzeba niszczyć zdrowych tkanek. Dla porównania w przypadku stosowania tradycyjnych mostów, zawsze konieczne jest uprzednie oszlifowanie sąsiednich co oznacza nieodwracalne zniszczenie zdrowych tkanek.

Włókno szklane (widoczne na zdjęciu 2) twardnieje na wskutek oddziaływania światła UV, zapewniając należytą twardość i trwałość. Możliwe są odbudowy każdego zęba (nawet jedynek). Posiadają duże doświadczenie w tego typu odbudowach.

Odbudowa dzięki tej technice odznacza się bardzo dobrą estetyką, szybkością wykonania – całość na jednej wizycie.

Włókna szklane mają również szereg innych zastosowań.Przy dużej utracie tkanek zęba, po uprzednim przeleczeniu kanałowym, można wykonać wkład z włókna szklanego cementowanego w kanale. Na tej konstrukcji odbudowuje się ząb nakładając np. korone porcelanową.
Włókna szklane w postaci taśm używa się do szynowania rozchwianych zębów, jak ma to miejsce w paradontozie. Taśma jest niewidoczna, ponieważ przykleja się ją do tylnej powierzchni zębów, przywracając tym estetykę i funkcjonalność uzębienia.

odbudowa1s
odbudowa2s
odbudowa3s